Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | Model |
| Brand | AMD |
| Series | A-Series APU |
| Model | AD580KWOHJBOX |
| CPU Socket Type | Socket FM2 | Tech Spec |
| Core | Trinity |
| Multi-Core | Quad-Core |
| Name | A10-5800K |
| Operating Frequency | 3.8GHz (4.2GHz Turbo) |
| L2 Cache | 4MB |
| Manufacturing Tech | 32 nm |
| 64 bit Support | Yes |
| Virtualization Technology Support | Yes |
| Integrated Graphics | AMD Radeon HD 7660D |
| Graphics Base Frequency | 800MHz |
| Thermal Design Power | 100W |
| Cooling Device | Heatsink and Fan included | Warranty Information |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | No |