Customers Who Viewed This Product Purchased
[OPENBOX] UPERFECT Gaming 16" WUXGA (1920x1200) IPS Anti-Glare 5m...
In stock with WootwareR2,999.00
R1,999.00
Save: R 1,000!
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | ASUS |
| Model | MB16QHG ZenScreen |
| Display | |
| Panel Size | 16" |
| Panel Type | IPS (In-Plane Switching) |
| Resolution | WQXGA(2560x1600) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Response Time | 5ms(GTG) |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Pixel Pitch (HxV) | 0.135mm |
| Brightness | 500cd/m² (Typical) |
| Colour Support | 16.7 Million Colours |
| HDR | VESA DisplayHDR 400 |
| Display Features | Trace Free Technology |
| SPLENDID Technology | |
| 4 Modes Color Temp. Selection | |
| GamePlus | |
| Photo/Alighment Grid QuickFit | |
| HDCP v2.2 | |
| DisplayWidget Center | |
| Low Blue Light | |
| Viewing Angle | 178°/ 178° |
| Physical | |
| Tripod Socket | 1/4" Tripod Socket |
| Connectivity | |
| Display Input | 2x USB Type-C (DP Alt Mode) |
| 1x HDMI v2.0 | |
| Headphone out | Earphone Jack |
| Power | |
| Voltage Required | 100-240V, 50/60Hz |
| Power Consumption (Operating) | <13W |
| Power Consumption (Standby/Sleep) | < 0.5W |
| General | |
| Dimensions | 359.7mm x 247.1mm x 7.0mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Customers Who Bought This Also Bought
ASRock Radeon RX 9070 XT 16GB Challenger RX9070XTCHALLENGER16G 16...
In stock with SupplierR17,099.00
Dell SE2725HM 27" Full HD (1920x1080) 100Hz 8ms IPS Desktop Monit...
In stock with WootwareR4,199.00
R2,499.00
Save: R 1,700!
WootPack Pro 16" Premium Waterproof Black Laptop Backpack
In stock with WootwareR1,099.00
R599.00
Save: R 500!
![[OPENBOX] UPERFECT Gaming 16](https://www.wootware.co.za/media/catalog/product/cache/1/small_image/200x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/6/1/61ryoiapfxl_1.jpg)



