Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Available Color | Black |
| Material | Steel body / Plastic + Mesh bezel |
| Dimension (W / H / D) | 214.5 x 496 x 528.8 mm / 8.4 x 19.5 x 20.8 inch |
| Weight | 9.56 kg / 21.08 lb |
| M/B Type | Mini-ITX, Micro-ATX, ATX |
| 5.25" Drive Bays | 4 (without the use of exposed 3.5" drive bay) |
| 3.5" Drive Bays | 6 hidden (4 removable), 1 exposed (converted from one 5.25" drive bay) |
| I/O Panel | USB 3.0 x 1 (internal), USB 2.0 x 2, Mic x 1, Audio x 1 (supports HD/AC97 Audio) |
| Expansion Slots | 7+1 |
| Cooling System | Front: 140 x 25mm Blue LED fan x 1 / 1200RPM / 19dBA | Rear: 120mm fan x 1 / 1200 RPM / 17dBA | Top: 120mm fan x 1/ 1200RPM /17dBA (supports 120/140mm fan x 2) | Bottom: 120/140mm fan x 2 (optional) | Left side: 120/140mm fan x 2 (optional) | Right side: 80 x 15mm x 1 (optional) | HDD cage: 120mm fan x 1 (optional) |
| Power Supply Type | Standard ATX PS2 / EPS 12V |
| 2.5" Drive Bays | 2 (converted from one 3.5 drive bay) |
| Maximum Compatibility | VGA card length:304mm / 11.96 inch | CPU cooler height:177mm / 6.96 inch | Warranty Information |
| Warranty | Manufacturer's Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |