Customers Who Viewed This Product Purchased
HIKSEMI HSC416U32Z1 Hiker DDR4 16GB (1x16GB) DDR4-3200 CL22 1.35V...
In stock with WootwareR2,499.00
R2,179.00
Save: R 320!
G.Skill F4-3200C16D-32GVK Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4-3200MHz CL...
In stock with WootwareR6,799.00
R6,399.00
Save: R 400!
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Corsair |
| Model | CMV4GX4M1A2133C15 |
| Series | Value Select |
| Memory Size | 4GB Kit (4GBx1) |
| SPD Latency | 15-15-15-36 |
| SPD Speed | 2133MHz |
| SPD Voltage | 1.2V |
| Speed Rating | PC4-17000 (2133MHz) |
| Tested Latency | 15-15-15-36 |
| Tested Speed | 2133MHz |
| Tested Voltage | 1.2V |
| Fan Included | No |
| Memory Type | DDR4 |
| Package Memory Format | DIMM |
| Package Memory Pin | 288 | Warranty Information |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |

