Customers Who Viewed This Product Purchased
ADATA AD4S320016G22-SGN Premier 16GB (1x16GB) DDR4-3200MHz CL22 1...
In stock with WootwareR3,399.00
R2,599.00
Save: R 800!
G.Skill F4-3200C22S-8GRS Ripjaws 8GB (1x8GB) DDR4-3200MHz CL22 1....
In stock with WootwareR1,799.00
R1,699.00
Save: R 100!
G.Skill F4-3200C22S-16GRS Ripjaws 16GB (1x16GB) DDR4-3200MHz CL22...
In stock with WootwareR3,399.00
R2,899.00
Save: R 500!
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Crucial |
| Model | CT4G4SFS824A |
| Form Factor | SODIMM |
| Total Capacity | 4GB |
| Specs | DDR4 PC4-19200 | CL=17 | Single Ranked | x8 Based | DDR4-2400 | 512 Meg x 64 |
| Speed | 2400 MT/S |
| Voltage | 1.2 V |
| ECC | Non-ECC |
| DIMM Type | Unbuffered | Warranty Information |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |


