Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | FSP |
| Series | Power Adapters |
| Model | PNA0652511 |
| Features | AC Input: 100-240V (Worldwide Usage) |
| DC Output: 19V | |
| Compatible with 18-20V input laptops | |
| Compatible with Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, Samsung, Sony, Toshiba, etc. | |
| 9× Exchangeable Tips | |
| Meet DoE Level VI & CoC Tier 2 | |
| Multiple Safety Approval | |
| High Efficiency ≥ 88% | |
| Output Watt | 65W |
| Output Voltage | 19V |
| Output Current | 3.42A |
| Input Voltage | 100-240V |
| Input Frequency | 50-60Hz |
| Number of Tips | 9 |
| Protection | OCP, OVP, SCP and OTP |
| Dimensions | 10.8 x 4.6 x 3 cm |
| Weight | 210 g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
Wootbook BATRPHID13-4103 15.48V 97.5Wh 6300mAh Li-ion Replacement...
In stock with WootwareR3,500.00
R1,999.00
Save: R 1,501!
Wootbook BATRPHID13-4102 15.48V 80Wh 5168mAh Li-ion Replacement B...
In stock with WootwareR3,500.00
R1,999.00
Save: R 1,501!
GMKTec M3/M3 Ultra/M3 PLUS 100W Replacement AC Adapter
In stock with WootwareR1,299.00
R699.00
Save: R 600!









