Customers Who Viewed This Product Purchased
HIKSEMI HSC416U32Z1 Hiker DDR4 16GB (1x16GB) DDR4-3200 CL22 1.35V...
In stock with WootwareR2,499.00
R2,179.00
Save: R 320!
G.Skill F4-3200C16D-32GVK Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4-3200MHz CL...
In stock with WootwareR6,699.00
R6,399.00
Save: R 300!
Product Description
Additional Information
We Also Recommend
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Series | Ripjaws V |
| Memory Type | DDR4 |
| Capacity | 32GB (4x8GB) |
| Multi-Channel Kit | Dual Channel Kit |
| Tested Speed | 2666MHz |
| Tested Latency | 15-15-15-35-2N |
| Tested Voltage | 1.20v |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | Non-ECC |
| SPD Speed | 2133MHz |
| SPD Voltage | 1.20v |
| Fan lncluded | No |
| height | 42 mm / 1.65 inch |
| Features | Intel XMP 2.0 (Extreme Memory Profile) Ready | Warranty Information |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
You may also be interested in the following product(s)
Out of stock


