Customers Who Viewed This Product Purchased
Product Description
Additional Information
Reviews (1)
Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Gizzu |
| Series | POE DC UPS |
| Model | GUP100W |
| Input voltage | 100-240V AC |
| DC Output Voltage | 5V USB x2 (2A) |
| 1x 24/48V (PoE 1G) (0.65A) | |
| 1x 9V/12V (Selectable) (3A) | |
| 5x 12V (5A) | |
| Power Output | 100W |
| Battery Capacity | 14400mAh |
| Battery Information | 1800mAh x8 (Lithium-Ion LifeP04) |
| Total Watt Hours | 46Wh |
| Estimated Recharges (Single device connected) | Smart Phone(3500mAh): 5 |
| Tablet (7000mAh): 2.5 | |
| Headlamp (2200mAh): 8 | |
| Estimated Run Time (Single device connected) | ONU(3W): 15hrs |
| Router(10W): 4.6hrs | |
| CCTV Cameras (10W): 4.6hrs | |
| VoIP Phone(7W): 6.5hrs | |
| Dimensions | 263mm x 156mm x 40mm |
| Weight | 900g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |
- Must have for load shedding - Jean-Pierre, 3 October 2022
Great load shedding product. Keeps my fibre and wireless going during load shedding. And kids can charge their phones with the front USB. Great service from Loot like always :)
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









