Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | HP |
| Series | HP 124A LaserJet |
| Model | Q6002A |
| Colour | Yellow |
| Print Technology | Laser |
| Average Cartridge Yield | 2,000 Pages *1 |
| Compatible Printers | HP Color LaserJet 1600 Printer (CB373A), HP Color LaserJet CM1017 Multifunction Printer (CB395A), HP Color LaserJet 2600n Printer (Q6455A), HP Color LaserJet 2605 Printer (Q7821A), HP Color LaserJet 2605dn Printer (Q7822A), HP Color LaserJet 2605dtn Printer (Q7823A), HP Color LaserJet CM1015 Multifunction Printer (CB394A) |
| Operating Temperature Range | 15°C - 32.5°C |
| Storage Temperature Range | -20°C - 40°C |
| Non-Operating Humidity Range | 10 - 90% RH |
| Dimensions | Package: 410 x 109 x 92 mm |
| Weight | Package: 1 kg |
| Notes | *1 Approximate average black yield based on ISO/IEC 19798. Approximate average composite cyan, yellow, magenta yield based on ISO/IEC 19798. Actual yield varies considerably based on content of printed pages and other factors. For details, see http://www.hp.com/go/learnaboutsupplies. |
| Warranty Information | |
| Warranty | Manufacturer's Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!