Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | HP |
| Series | 982X High Yield |
| Model | T0B28A |
| Colour | Magenta |
| Print Technology | Pigment-Based Ink |
| Average Cartridge Yield | Up to 16,000 Pages *1 |
| Operating Temperature | 5°C - 35°C |
| Storage Temperature | -40°C - 60°C |
| Non-Operating Humidity Range | 0 to 100% RH |
| Notes | *1 Tested in HP PageWide Enterprise Color MFP 586dn. Average continuous composite (cyan/magenta/yellow) yield based on ISO/IEC 24711 or HP testing methodology and continuous printing. Actual yield varies considerably based on content of printed pages and other factors. |
| Warranty Information | |
| Warranty | Manufacturer's Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |