Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | HP |
| Series | EliteDisplay |
| Model | W2Z50AA |
| Display | |
| Panel Size | 23" |
| Panel Type | IPS, Anti-Glare |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | Full HD (1920 x 1080) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Response Time | 5 ms On/Off |
| Contrast Ratio | 1000:1 Static |
| 500000:1 Dynamic | |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Pixel Pitch | 0.2652 mm |
| Physical | |
| Tilt | -5 to 25° |
| Swivel | ±180° |
| Pivot Rotation | 90° |
| Stand Type | HAS 150 mm |
| Connectivity | |
| Display Outputs | 1x DisplayPort 1.2 |
| 1x HDMI 1.4 | |
| 1x VGA | |
| Interface | 3x USB 3.0 |
| Power | |
| Power Supply | 100 to 240 VAC |
| Power Consumption | 57 W (Maximum) |
| 29 W (Typical) | |
| 0.5 W (Standby) | |
| General | |
| Features | LED Backlights |
| On-Screen Controls | |
| Pivot Rotation | |
| Plug and Play | |
| User Programmable | |
| Touch Enabled | |
| User Controls | |
| Security | Security Lock-Ready (Lock is Sold Separately) |
| Operating Temperature | 5 to 35°C |
| Operating Humidity | 20 to 80% RH |
| Package Contents | Monitor |
| AC Power Cord | |
| VGA Cable | |
| USB Cable | |
| DisplayPort Cable | |
| Dimensions (WxDxH) | 520.8 x 189 x 486.6 mm |
| Dimensions (Without Stand) | 520.8 x 52.3 x 311.95 mm |
| Weight | 4.9 kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | Manufacturer's Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!