Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | HP |
| Model | Z230 Tower | Specifications |
| CPU | Intel Core i5-4570 Processor 3.20GHz (up to 3.60 GHz, 6MB) |
| Memory | 4GB (1 x 4GB) 1600MHz, DDR3 (4 slots) |
| HDD | 500GB SATA HDD 7200rpm |
| GPU | Intel HD4600 |
| Bays | 2x 3.5" | 1x 2.5" | 2x 5.25" |
| PCI slots | 1x PCI-e 16x | 1x PCI-e 4x | 2x PCI-e 1x | 1x PCI |
| PSU | 400W |
| Operating System | Windows 8 Pro | Warranty Information |
| Warranty | 3 Year On-Site Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |