Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | HP |
| Series | Sprocket |
| Model | PRHPZ3Z92A |
| Specifications | |
| Print Technology | ZINK |
| Print Quality Colour (Best) | 313 x 400 dpi |
| Display | Left charge light: Red-charging, Green-charge complete; Right Status light: White-power on, White flashing-image transmission/printing/cooling; Red flashing-no paper/paper jam/cover open/low battery/other error |
| Replacement Cartridges | No ink cartridges required |
| Connectivity | |
| Mobile Printing | Yes, through the Sprocket App |
| Wireless Capability | Bluetooth 3.0 |
| Compatible Operating Systems | Android: 4.4 or higher |
| iOS: 8.0 or higher | |
| Memory Specifications | |
| Memory Card Compatibility | No |
| Memory (Standard & Maximum) | 512 MB |
| Paper Handling | |
| Borderless Printing | Yes |
| Media Sizes Supported | 5.0 x 7.6 cm |
| Media Types | Zink |
| Dimensions | |
| Minimum Dimensions | 75 x 116 x 23 mm |
| Weight | 0.172 kg |
| Included in Box | |
| Includes | HP Sprocket Photo Printer |
| Setup Card | |
| HP ZINK Sticky-Backed Photo Paper (10 Sheets) | |
| Micro USB Cable, Regulatory Sheet | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |