Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Keychron |
| Series | Coiled Aviator |
| Model | CAB-W |
| Design | |
| Cable Color | White |
| Coil Type | Reversed Coil |
| Coil Length | 460 mm |
| Straight Cable Length | 900 mm |
| Total Length | 1360 mm |
| Connectivity | |
| Connection Type | USB-C Cable + USB-A to USB-C Adapter |
| Aviator Port | 5-Pin (GX12) |
| Build & Materials | |
| Cable Material | Copper Wiring |
| Connector Materials | Gold-Plated + Zinc Alloy |
| Compatibility | |
| Compatible Keychron Models | Q |
| Q Pro | |
| Q Max | |
| V | |
| V Max | |
| 81 Pro | |
| K4 Pro | |
| K10 Pro | |
| Low-Profile Keyboards | |
| Angled Cable Compatibility | K Series (Excl. Low-Profile) |
| K2 Pro | |
| K6 Pro | |
| K8 Pro | |
| K12 Pro | |
| K14 Pro | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
3 Leaf Clover (Mickey Mouse) 1.8m Laptop/Notebook Mains Power Cab...
In stock with WootwareR129.00
R89.00
Save: R 40!
Standard 1.8m Kettle cord power cable with 3-prong SA plug
In stock with WootwareR119.00
R79.00
Save: R 40!
UGreen UG-80403 HDMI 2.1 48Gbps Male To Male 2m Cable
In stock with WootwareR239.00
R189.00
Save: R 50!
PNY DGXSPARK-BUNDL-CABLE QSFP112 To QSFP112 112G 32AWG 0.5M DAC S...
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ARCTIC ACCBL00007A Four-Headed 4-Pin PWM Fan Splitter Cable
In stock with WootwareR179.00
R119.00
Save: R 60!
Standard 1.8m C19 Connector Power Cable with 3-prong SA Plug
In stock with WootwareR339.00
R289.00
Save: R 50!









