Customers Who Viewed This Product Purchased
HIKSEMI HSC416U32Z1 Hiker DDR4 16GB (1x16GB) DDR4-3200 CL22 1.35V...
In stock with WootwareR2,499.00
R2,179.00
Save: R 320!
G.Skill F4-3200C16D-32GVK Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4-3200MHz CL...
In stock with WootwareR6,799.00
R6,399.00
Save: R 400!
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Kingston |
| Model | HX421C14FB/8 |
| Series | HyperX Fury |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Memory Standard | DDR4-2133/PC4-17000 |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| CAS Latency | CL14 |
| Memory Size | 8 GB |
| Form Factor | DIMM |
| Memory Speed | 2133 MHz |
| Error Checking | Non-ECC |
| Number of Pins | 288-pin |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Width | 1.2" |
| Length | 5.3" |
| Product Line | HyperX Fury |
| Number of Modules | 1 x 8 GB |
| Features | Heat Spreader | Warranty Information |
| Warranty | Manufacturer's Warranty |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |

