Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Kingston |
| Model | HX424C14SBK2/32 |
| Series | Hyper-X Savage |
| Memory Voltage | 1.2V |
| Memory Standard | DDR4-2400/ PC4-19200 |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| CAS Latency | CL14 |
| Memory Size | 32GB (2 x 16GB) |
| Form Factor | DIMM |
| Memory Speed | 2400MHz |
| Intel XMP Support | Yes |
| Number of Pins | 288pin |
| Signal Processing | Unbuffered |
| ECC | Non-ECC | Warranty Information |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |