Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Kingston |
| Series | ValueRAM |
| Model | KCP432SD8/32 |
| Specifications | |
| Capacity | 32GB(1x32GB) |
| Memory Type | DDR4 |
| Tested Speed | 3200MT/s |
| Multi-Channel Kit | Single-Channel |
| Tested Latency | CL22 |
| Tested Voltage | 1.2V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | Non-ECC |
| Clock Rate | 1600MHz |
| Module Type | SO-DIMM |
| DRAM Density | 16Gbit |
| Memory Depth | 4G |
| Chip Organization | x8 |
| Data Width | X64 |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
ADATA AD4S320016G22-SGN Premier 16GB (1x16GB) DDR4-3200MHz CL22 1...
In stock with WootwareR2,999.00
R2,599.00
Save: R 400!
G.Skill F4-3200C22S-8GRS Ripjaws 8GB (1x8GB) DDR4-3200MHz CL22 1....
In stock with WootwareR1,999.00
R1,499.00
Save: R 500!
G.Skill F4-3200C22S-16GRS Ripjaws 16GB (1x16GB) DDR4-3200MHz CL22...
In stock with WootwareR3,199.00
R2,699.00
Save: R 500!


