Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| Model | Lenovo 10D4002LSA E63z |
| Display | 19.5" (1600x900) Non-Touch Display |
| Processor | Intel J2900 Pentium Processor (up to 2.66GHz) |
| Operating System | Windows 7 Professional 64 bit |
| Memory | 4GB DDR3L-1600MHz Memory |
| Graphics | Intel HD Graphics Graphics |
| Disk Drives | 500GB 7200rpm HDD |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 1 x USB 3.0 2 x USB 2.0 |
| Video Ports | |
| Extra | Lenovo USB Keyboard and Mouse |
| Networking | Lan: Gigabit LAN Wifi: 802.11 b/g/n |
| Camera | Yes, 720p HD webcam |
| Dimensions and Weight | Without Package: 13.62" x 2.44" x 19.21" (346 mm x 62 mm x 488 mm), 4kg |
| Warranty | 3 Years |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |