Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | Thinkcenter Small Form Factor |
| Model | 10HS0046SA |
| Processor | Intel Core i3-4170 Processor (3M Cache, 3.70 GHz) |
| Operating System | Windows 7 Professional SP1 64-bit |
| Graphics | Intel Integrated Graphics |
| Memory | 4GB DDR3 |
| Storage | 500GB 7200rpm Hard Drive |
| Power Supply | 80 PLUS - 85% 180 W Adapter |
| Dimensions (W x D x H) | 90mm x 320mm x 295mm |
| Weight | 7kg |
| Security | Kensington Lock |
| Ports | 2x Front USB 2.0 | 2x Rear USB 3.0 | 2x Rear USB 2.0 |
| Connectivity | 10/100/1000 Ethernet | Software Offerings |
| Windows 7 Preloads | Lenovo Driver and Application Installation | Lenovo Solution Center | Lenovo SHAREit | Lenovo OneKey Recovery | Lenovo Bluetooth Lock | McAfee LiveSafe | Microsoft Office 2013 (trial) | Adobe Acrobat Reader | Warranty Information |
| Warranty | 12 Month Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |