Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | ThinkCentre M70q Tiny |
| Model | 11DT005YSA |
| Processor | |
| Model | Core i7-10700T |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Base Clock | 2.00 GHz |
| Boost Clock | 4.50 GHz |
| Core Count | 8 |
| Thread Count | 16 |
| Cache | 16 MB SmartCache |
| Lithography | 14 nm |
| Memory | |
| Total Installed | 8GB (1x8GB) SO-DIMM |
| Type | DDR4 |
| Speed | 2933 MHz |
| SO-DIMM Slots | 2 |
| Max Memory | 64GB (2x32GB) DDR4-2933 SO-DIMM |
| Graphics | |
| Type | Integrated |
| Model | Intel UHD Graphics 630 |
| Storage | |
| Installed | 1x 512GB M.2 2242 PCIe 3.0 x4 NVMe SSD |
| Ports | |
| Front | 1x USB 3.2 Gen 2 5Gbps Type-A (Always On, Fast Charge) |
| 1x USB 3.2 Gen 1 5Gbps Type-C | |
| 1x 3.5mm Combination Audio Jack | |
| Rear | 1x HDMI 1.4a |
| 1x DisplayPort 1.2a | |
| 3x USB 3.2 Gen 1 5Gbps Type-A | |
| 1x USB 3.2 Gen 2 10Gbps Type-A | |
| 1x RJ-45 | |
| Speakers | 1.5W Mono Speaker |
| Optical Disc Drive | DVD RW Combo Drive |
| Connectivity | |
| Wireless | Intel AX201 WiFi 6 802.11ax 2x2 MIMO Dual-Band Adapter |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 |
| General | |
| Speakers | 1.5W Mono Speaker |
| Optical Disc Drive | DVD RW Combo Drive |
| Operating System | Windows 10 Pro 64-bit |
| Dimensions | 204.2 x 186.6 x 64 mm (L x W x H) |
| Weight | 1.74 kg |
| Power Supply | 135W AC Adapter, 50-60Hz, 110-230V |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |