Features Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | ThinkCentre Neo 50t Series |
| Model | 11SE00N6SA |
| Processor | |
| Model | Core i7-12700 |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Boost Clock | 4.90GHz |
| Core Arrangement | 8x Performance Cores, 4x Efficient Cores |
| Core Count | 12 cores |
| Thread Count | 20 threads |
| Cache | 25MB Smart Cache |
| Lithography | Intel 7 Process |
| Memory | |
| Total Installed | 8GB (1x8GB DIMM) |
| Type | DDR4 |
| Speed | 3200MHz |
| Maximum Capacity | 64GB (2x32GB DIMM) DDR4-3200MHz |
| 2x DIMM Slots available, 1x Occupied | |
| Graphics | |
| Type | Integrated |
| Model | Intel UHD Graphics 770 |
| Expansion Options | |
| PCIe | 1x PCIe 4.0 x16 Physical, x16 Electrical Slot |
| 2x PCIe 3.0 x1 Physical, x1 Electrical Slots | |
| Storage | |
| Installed | 1x 512GB M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe SSD |
| Supported | 1x M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe SSD Slot (Occupied) |
| 1x 2.5"/3.5" SATA 3.0 6Gbps HDD/SSD Drive Bay (Vacant) | |
| Connectivity | |
| Front Ports | 1x USB 5Gbps Type-C Port |
| 2x USB 10Gbps Type-A Ports | |
| 2x USB 5Gbps Type-A Ports | |
| 1x 3.5mm Headphone Audio Jack | |
| 1x 3.5mm Microphone Audio Jack | |
| 1x SD 3-In-1 Card Slot Reader | |
| Rear Ports | 4x USB 2.0 Type-A Ports |
| 1x HDMI 1.4b Port | |
| 1x DisplayPort 1.4 Port | |
| 1x VGA D-Sub Port | |
| 1x 3.5mm Headphone Audio Jack | |
| 1x Serial RS-232 9-Pin Port | |
| 1x Parallel Port | |
| 1x Intel I219-V Gigabit Ethernet RJ-45 Port | |
| Networking | |
| Ethernet | Intel I219-V Gigabit Ethernet |
| WiFi | Intel 9560 WiFi 5 2x2 MIMO Dual-Band Adapter |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| LTE | N/A |
| Integrated Input Devices | |
| Keyboard | Lenovo Calliope Wired Keyboard Black |
| Pointing Device | Lenovo Calliope Optical Mouse Black |
| General | |
| DVD Drive | Yes, includes DVD±RW |
| Operating System | Windows 11 Pro 64-bit |
| Dimensions | 340 x 294 x 145mm (H x D x W) |
| Weight | 5.5kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |