Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Model | 20BS0061ZA |
| Display | 14.0" Full HD (1920x1080) Touch Display |
| Operating System | Windows 8.1 Professional 64bbit |
| Processor | Intel Core i7-5500U 2.4 GHz |
| Memory | 8GB DDR3 RAM |
| Disk Drive | 256GB SSD |
| Graphics | Intel HD Graphics 5500 |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| USB Ports | 2 x USB 3.0 |
| Video Ports | 1 x HDMI, 1 x Mini DisplayPort |
| Connectivity | Intel 7265 2x2 ABGN + Bluetooth 4.0 | 3G Enabled |
| Other Connections | Webcam |
| Battery | 8 Cell Rapid Charge | Warranty Information |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |