Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | ThinkPad |
| Model | 20FH000MZA |
| Processor | Intel Core i5-6200U Processor |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Graphics | Intel Integrated HD Graphics |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Memory | 4 GB DDR3 |
| Storage | 500 GB HDD |
| Audio | Dolby Home Theater v4 |
| Battery | Up to 24 Hours (44 WHr + 72 WHr) |
| Display | 15.6" HD (1366 x 768) TN, Anti-Glare |
| Dimensions (W x D x H) | 380.6mm x 258.2mm x 22.45mm |
| Weight | Starting at <2.3 kg |
| Color | Black |
| I/O (Input/Output) Ports | RJ45 | Mini DisplayPort | HDMI | 4-in-1 Card Reader | Headphone / Microphone | Smart Card Reader(Optional) | Fingerprint Reader(Optional) | WWAN(Optional) | 3 x USB 3.0 (one Always On) |
| WiFi | 2 x 2 Intel Snowfield Peak 2 8260, Non-vPro, 802.11 a/c + Bluetooth 4.1, Module | Warranty Information |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |