Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | ThinkPad L13 Yoga |
| Model | 20R5000GZA |
| Processor | |
| Model | Core i7-10510U |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Base Clock | 1.80 GHz |
| Boost Clock | 4.90 GHz |
| CPU Core Count | 4 |
| CPU Thread Count | 8 |
| Cache | 8MB SmartCache |
| Lithography | 14 nm |
| Memory | |
| Total Installed | 8GB (On-Board) |
| Type | DDR4 |
| Speed | 2133 MHz |
| Graphics | |
| Type | Integrated |
| Model | Intel UHD Graphics |
| Display | |
| Size | 13.3" |
| Panel Type | Full HD, MultiTouch IPS |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Storage | |
| Installed | 512GB M.2 2280 SSD |
| Input / Output | |
| Ports | 2x USB 3.1 Type-A Gen 1 |
| 2x USB Type-C | |
| 1x HDMI | |
| microSD Card Reader | |
| 1x Combo Audio Jack | |
| Communications | |
| Wi-Fi | AX201 Wi-Fi 6 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Integrated Input Devices | |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Pointing Device | Integrated |
| General | |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Battery | 4 Cell |
| AC Adapter | 65W ZA USB Type-C |
| Operating System | Windows 10 Pro 64-bit |
| Dimensions | 311.5 x 219 x 17.6 mm |
| Weight | 1.43 kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |