Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | ThinkPad L15 (Intel) |
| Model | 20U3003KZA |
| Processor | |
| Model | Core i5-10210U |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Base Clock | 1.60 GHz |
| Boost Clock | 4.20 GHz |
| CPU Core Count | 4 |
| CPU Thread Count | 8 |
| Cache | 6MB SmartCache |
| Lithography | 10 nm SuperFin |
| Memory | |
| Total Installed | 8GB (On-Board) |
| Type | DDR4 |
| Speed | 2133 MHz |
| Graphics | |
| Type | Integrated |
| Model | Intel UHD Graphics |
| Display | |
| Size | 15.6" |
| Panel Type | Full HD, IPS |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Storage | |
| Installed | 512GB M.2 2280 NVMe SSD |
| Input / Output | |
| Ports | 1x USB Type-C Gen 2 |
| 2x USB 3.1 Type-A Gen 1 (1x Always On) | |
| 1x USB Type-C Gen 1 Power Input | |
| SIM Tray | |
| Smart Card Reader | |
| 1x HDMI 1.4 | |
| MicroSD Card Reader | |
| 1x Combo Audio Jack | |
| Communications | |
| Wi-Fi | Intel AX200 Wi-Fi 802.11ac |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Integrated Input Devices | |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Pointing Device | Integrated |
| General | |
| Webcam | HD 720p |
| Battery | Up to 45 Whr |
| Operating System | Windows 10 Pro 64-bit |
| Dimensions | 366.5 x 250 x 21 mm |
| Weight | 1.99 kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Carry-In Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |