Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | ThinkPad L13 |
| Model | 20VH0016ZA |
| Processor | |
| Model | Core i5-1135G7 |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Boost Clock | 4.20 GHz |
| CPU Core Count | 4 |
| CPU Thread Count | 8 |
| Cache | 8MB SmartCache |
| Lithography | 14 nm |
| Memory | |
| Total Installed | 8GB (On-Board) |
| Type | DDR4 |
| Speed | 3200 MHz |
| Supported | N/A, Not Upgradeable |
| Graphics | |
| Type | Integrated |
| Model | Intel Iris Xe Graphics |
| Display | |
| Size | 13.3" |
| Panel Type | IPS (In-Plane Switching) |
| 250nits | |
| Anti-Glare | |
| Native Resolution | Full HD(1920x1080) |
| Storage | |
| Installed | 256GB PCIe 3.0x4 2280 NVMe M.2 SSD |
| Input / Output | |
| Ports | 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A (Always On) | |
| 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C (Support Data Transfer, Power Delivery & DisplayPort 1.2) | |
| 1x Thunderbolt 4 / USB 4 40Gbps (support data transfer, Power Delivery 3.0, and DisplayPort 1.4) | |
| 1x HDMI 2.0 | |
| 1x microSD Card Reader | |
| 1x Headphone / Microphone Combo Jack (3.5mm) | |
| Communications | |
| Ethernet | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | Intel AX201 802.11ax 2x2 WiFi 6 Adapter |
| Bluetooth | Bluetooth v5.2 |
| Integrated Input Devices | |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Pointing Device | Integrated |
| General | |
| Webcam | 720p with Privacy Shutter |
| Dual Array Microphone | |
| Battery | Integrated 46Wh |
| AC Adapter | 65 W USB-C |
| Operating System | Windows 10 Pro 64-bit |
| Dimensions | 311.5mm x 219mm x 17.6mm |
| Weight | 1.39kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |