Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | ThinkBook 14 G4 IAP |
| Model | 21DH008FSA |
| Processor | |
| Model | Core i5-1235U |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Max Turbo Frequency | 4.40 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.40 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.30 GHz |
| Performance-cores | 2 |
| Efficient-cores | 8 |
| Thread Count | 12 |
| Cache | 12 MB Intel Smart Cache |
| Lithography | Intel 7 |
| Memory | |
| Total Installed | 8GB (On-board) |
| Type | DDR4 |
| Speed | 3200MHz |
| Maximum Capacity | Up to 40GB (8GB soldered 32GB SO-DIMM) |
| Graphics | |
| Type | Integrated |
| Model | Intel UHD Graphics |
| Display | |
| Size | 14" |
| Panel Type | IPS (In-Plane Switching) |
| Brightness | 300nits |
| Screen Coating | Anti-glare |
| Colour Gamut | 45% NTSC |
| Native Resolution | Full HD(1920x1080) |
| Storage | |
| Installed | 1x 512GB PCIe 4.0x4 NVMe M.2 2242 SSD |
| Supported | M.2 2280 PCIe 4.0 x4 slots (1x Occupied) |
| Input / Output | |
| Ports | 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A (Always On) | |
| 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort 1.4) | |
| 1x Thunderbolt 4 / USB 4 Type-C 40Gbps (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort 1.4) | |
| 1x HDMI, up to 4K/60Hz | |
| 1x Card reader | |
| 1x Ethernet (RJ-45) | |
| 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) | |
| Audio | |
| Codec | Realtek ALC3287 Codec |
| Speakers | 2W x2 Stereo speakers |
| Audio Tech | Dolby Audio |
| Communications | |
| Ethernet | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | 802.11ax 2x2 WiFi 6 Adapter |
| Bluetooth | Bluetooth v5.1 |
| Integrated Input Devices | |
| Keyboard | "English |
| Non-backlit Keyboard" | Pointing Device |
| Touchpad | General*** |
| !@! | Webcam |
| HD 720p with Privacy Shutter | Operating System |
| Windows 11 Pro | Battery |
| Integrated 45Wh | AC Adapter |
| 65W USB-C Slim | Dimensions |
| 323mm x 218mm x 17.9mm | Weight |
| 1.4Kg | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |
Customers Who Bought This Also Bought
Crucial CT1000P3PSSD8 P3 Plus 1TB PCIe 4.0 NVMe M.2 2280 Solid St...
In stock with WootwareR4,199.00
R3,599.00
Save: R 600!
G.Skill F4-3200C22S-16GRS Ripjaws 16GB (1x16GB) DDR4-3200MHz CL22...
In stock with WootwareR3,399.00
R2,899.00
Save: R 500!
G.Skill F4-3200C16D-16GVKB Ripjaws V Series 16GB (2x8GB) DDR4-320...
In stock with WootwareR3,599.00
R3,499.00
Save: R 100!
WootPack Pro 16" Premium Waterproof Black Laptop Backpack
In stock with WootwareR1,099.00
R599.00
Save: R 500!



