Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | ThinkBook 15 G4 IAP |
| Model | 21DJ0085SA |
| Processor | |
| Model | Core i7-1255U |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Max Turbo Frequency | 4.70 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.70 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.50 GHz |
| Performance-cores | 2 |
| Efficient-cores | 8 |
| Thread Count | 12 |
| Cache | 12MB Intel Smart Cache |
| Lithography | Intel 7 |
| Memory | |
| Total Installed | 8GB (On-board) |
| Type | DDR4 |
| Speed | 3200MHz |
| Maximum Capacity | Up to 40GB (8GB soldered 32GB SO-DIMM) |
| 1x DDR4 SO-DIMM Slot | |
| Graphics | |
| Type | Integrated |
| Model | Intel UHD Graphics |
| Display | |
| Size | 15.6" |
| Panel Type | IPS (In-Plane Switching) |
| 300nits Brightness | |
| Anti-glare | |
| 45% NTSC Colour Gamut | |
| Native Resolution | Full HD(1920x1080) |
| Storage | |
| Installed | 1x 512GB PCIe 4.0x4 NVMe M.2 2242 SSD |
| Supported | 2x M.2 2280 PCIe 4.0 x4 Slots (1x Occupied) |
| Input / Output | |
| Ports | 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A (Always On) | |
| 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort 1.4) | |
| Audio | 1x Thunderbolt 4 / USB 4 40Gbps (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort 1.4) |
| 1x HDMI, up to 4K/60Hz | |
| 1x Card Reader | |
| 1x Ethernet (RJ-45) | |
| 1x Headphone / Microphone Combo Jack (3.5mm) | |
| Audio | |
| Audio Codec | Realtek ALC3287 Codec |
| Speakers | 2W x2 Stereo Speakers |
| Audio Technology | Dolby audio |
| Communications | |
| Ethernet | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | 802.11ax 2x2 WiFi 6 Adapter |
| Bluetooth | Bluetooth v5.1 |
| Integrated Input Devices | |
| Keyboard | Non-backlit, English Keyboard |
| Pointing Device | Touchpad |
| General | |
| Webcam | HD 720p with Privacy Shutter |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Battery | Integrated 45Wh |
| AC Adapter | 65W USB-C Slim |
| Dimensions | 357mm x 235mm x 18.9mm |
| Weight | 1.7Kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |