Why is the price hidden?
Because our price is lower than the manufacturer's recommended retail price.
By adding this product to
your basket, you're able to see our retail price.
You can simply remove the product from your basket should you not be interested.
We realize that this is
inconvenient and apologize
for the hassle.
This is the only way we are able to offer you the best pricing possible on this product.
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | Carry Bags |
| Model | 4X40E77328 |
| Approximate length: | 396.9 mm |
| Approximate width: | 308 mm |
| Approximate depth: | 63.5 mm |
| Approximate weight: | 0.64 kg |
| Materials: | 500D Gucci Poly PU |
| Features | Separate, padded tablet compartment. |
| Convenient front pocket stores power supply and other personal items. | |
| Ergonomic shoulder strap and padded carry handles. | |
| Trolley strap attaches case to rolling luggage for easy travel. | |
| Storage pockets to organize pens, documents and other accessories. | |
| Compatible with all ThinkPad notebook computers up to 15.6" wide (380.6 x 270 x 36.6mm) | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |
Follow us and be the first to hear about exciting new products & promotions.
Exclusive Online Shopping Experience
Our products are available for purchase exclusively through our website. We do not operate as a physical retail store and, as such, do not offer in-store shopping options.
We pride ourselves on customer loyalty as a result of great pre & post sale service. All products are covered by manufacturer warranty. Customer service is our credo.
Please note: Pricing visible is already subject to a 2% discount applicable only to EFT payments.