Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | Professional Backpack |
| Model | ThinkPad Professional 15.6" Black Travel Backpack (4X40Q26383) |
| Supported Notebooks | Up to 381 x 262 x 34mm (W x D x H) |
| Colour | Black with Red accents |
| Weight | 1.16kg |
| Materials | 93% Polyester |
| 7% Plastic | |
| Bag Dimensions | 489 x 311 x 165mm (H x W x D) |
| Features | Dedicated Notebook & Tablet Compartment |
| Water Repellent Material | |
| Zipped Water Bottle Side Pockets | |
| Separate Pockets for Peripherals & Accessories | |
| Back Padding With Document Compartment | |
| Padded Adjustable Shoulder Straps | |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |