Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | Wireless Mouse Series |
| Model | Go USB-C Mouse (4Y51C21216) |
| Sensor | High Precision Blue Optical Tracking Sensor |
| Sensitivity | Up to 2400 DPI |
| Switches | Lenovo Mouse Switches |
| Buttons | 4 Total buttons (left click, middle click, right click, Action button) |
| Scroll Wheel | Smooth Precision Scrolling Wheel |
| Battery | Li-Ion Integrated |
| Battery Life | Up to 3 Months |
| Connection Type | 2.4GHz Wireless |
| Receiver | Lenovo Unified Pairing Receiver (USB Type-C) |
| Wireless Range | Up to 10m |
| General | |
| Colour | Thunder Black |
| Operating System Support | Windows 10 or later (Full Support) |
| macOS 10.15 or later (Full Support) | |
| Chrome OS (Basic Support) | |
| Linux (Basic Support) | |
| iPadOS (Bluetooth, Basic Support) | |
| Android (Bluetooth, Basic Support) | |
| Software | N/A |
| Dimensions | 100 x 62 x 34mm (D x W x H) |
| Weight | 71 grams (with battery) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!