Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Model | 80HE00SYSA |
| Series | Yoga 3 Pro |
| Processor | Intel Core M 5Y51 Processor |
| Operating System | Windows 8.1 64bit |
| Hard Drive | 512GB |
| Memory | 8GB DDR3L 1600MHz |
| Display | 13.3" WHD LED Glossy Multi-touch (3200X1800) |
| Camera | 720p, 30 Framse Per Sec |
| Graphics | Intel HD Graphics 5300 |
| Keyboard | BackLite AccuType Keyboard |
| Battery | 7.2 hours | 4 Cell 44.8 Watt Hour Li-Polymer | Warranty Information |
| Warranty | 12 Month Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |