Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Model | 80M5002NSA |
| Series | U3170 |
| Processor | Intel Core i5-5200U Processor |
| Operating System | Windows 8.1 SL |
| Graphics | NVIDIA GeForce 920M 2G |
| Memory | 8GB DDR3L |
| Storage | 8GB SSHD and 1TB HDD |
| Webcam | HD Camera |
| Audio | 2 x 1.5 W stereo speakers with Dolby DS 1.0 |
| Battery | Up to 4 hours with 35 WHr battery |
| Display | 13.3" FHD 1920 x 1080 IPS |
| Dimensions (W x D x H) | 323 mm x 19.3 mm x 230 mm |
| Weight | 1.5 kg |
| Bluetooth | WiFi 802.11 b/g/n or a/c | Bluetooth 4.0 |
| Connectors | 2 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, HDMI-out, | 4-in-1 card reader, Audio combo jack, RJ-45 | Warranty Information |
| Warranty | 1 Year Carry-In Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | No |