Customers Who Viewed This Product Purchased
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | Ideapad D330 |
| Model | 81H3009BSA |
| Processor | |
| Model | Celeron N4000 |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Base Clock | 1.10 GHz |
| Boost Clock | 2.60 GHz |
| Core Count | 2 |
| Thread Count | 2 |
| Cache | 4 MB |
| Lithography | 14 nm |
| Memory | |
| Total Installed | 4 GB (On-board) |
| Type | DDR4L |
| Graphics | |
| Type | Integrated |
| Model | Intel UHD Graphics 600 |
| Display | |
| Size | 10.1" |
| Panel Type | IPS, 10-point Multi-touch |
| Native Resolution | HD (1280 x 800) |
| Storage | |
| Installed | 64 GB eMMC |
| Input / Output | |
| Ports | 1x USB 3.1 Type-C |
| 2x USB 2.0 | |
| 1x Combo Audio Jack | |
| 1x Charging Port | |
| Communications | |
| Wi-Fi | 802.11ac Dual Band WiFi |
| Bluetooth | Yes, v4.1 |
| Integrated Input Devices | |
| Keyboard | Detachable, Standard |
| Pointing Device | Trackpad in docking mode |
| 10-Point Multi-touch in tablet mode | |
| General | |
| Camera | Front: 2.0 MP |
| Rear: 5.0 MP | |
| Operating System | Windows 10 Pro 64-bit |
| Battery | 39 Wh |
| Dimensions (WxDxH) | 249 x 178 x 9.5 mm |
| Weight | Starting 0.6kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
