Product Description
Additional Information
We Also Recommend
Reviews (1)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Logitech |
| Model | 980-000431 | Technical Specifications |
| Total Watt | 75W RMS |
| Subwoofer | 27W |
| Center Channel | 16W |
| Satellites | 4x 8W |
| Six-Channel Direct | 1 |
| Input | 1x 3.5mm | 1x RCA | 1x Headphone Jack (Front Right Speaker) |
| Controls | Power | Volume Control (Front Right Speaker) | Bass Control (Back of Subwoofer) | General |
| System Requirements | Works with any device with a headphone jack (3.5mm), RCA or 6-Channel direct inputs |
| Package Contents | 4x Satellite Speakers | 1x Center Channel Speaker | 1x Subwoofer | 3.5mm Audio Cable | Six-Channel Direct Audio Cable | User Documentation | Dimensions |
| Subwoofer (HxWxD) | 261.4 x 170 x 209.4 mm |
| Satellite Speakers (HxWxD) | 173.2 x 86.9 x 90.3 mm |
| Center Channel (HxWxD) | 93.6 x 184.2 x 87.6 mm | Weight |
| Total System Weight | 5.1 kg | Warranty Information |
| Warranty | Manufacturer's Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
You may also be interested in the following product(s)
Out of stock
