Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | ROMOSS |
| Series | Sense 6 LED |
| Model | PH80 |
| Colour | White |
| Capacity | 20000mAh |
| Input | DC5V 1A MAX |
| Output | USB1: DC5V 1A | USB2: DC5V 2.1A |
| Weight | 445g |
| Self Charging time | 13 Hours using 2.1A adapter |
| Sync charge & discharge | Yes |
| Box Contents: | 1x 20000mAh Romoss Battery Pack | 1x 1.9"Romoss Micro USB charging/data cable | 1x User Manual | Warranty Information |
| Warranty | 12 Month Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |