Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Model | Samsum SM-N910 | Specifications |
| Processor | Exynos 5433 Processor, Quad-core 1.9 GHz + Quad-core 1.3 GHz Speed |
| Display | 5.7" Display Size (2560 x 1440) Resolution |
| Storage | 32GB Memory |
| Extra Storage | MicroSD External Memory Slot (up to 128GB) |
| Rear Camera | 16 MP (Rear) |
| Front Camera | 3.7 MP (Front) |
| Connectivity | GSM 3G | HSPA+ , HSPA+ (850 / 900 / 1,900 / 2,100MHz) | Bluetooth 4.0 | Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac HT80 |
| Operating System | Android 4.4.4 (Kit Kate) |
| Other | Fast battery charging: 60% in 30 min | Corning Gorilla Glass 4 |
| Samsung Apps available | Fingerprint sensor (PayPal certified) |
| Fingerprint sensor (PayPal certified) | Warranty Information |
| Warranty | Manufacturer's Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |