Customers Who Viewed This Product Purchased
ID-COOLING FROST X45 2g High Performance Non-Conductive Thermal P...
In stock with WootwareR119.00
R99.00
Save: R 20!
ARCTIC ACTCP00090A MX-7 4g Ultimate Performance Thermal Paste
In stock with WootwareR399.00
R249.00
Save: R 150!
ARCTIC ACTCP00002B MX-4 4g Premium Performance Thermal Paste
In stock with WootwareR299.00
R129.00
Save: R 170!
ARCTIC ACTCP00091A MX-7 8g Ultimate Performance Thermal Paste
In stock with WootwareR549.00
R399.00
Save: R 150!
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Thermalright |
| Series | Retention Brackets |
| Model | LGA1700-BCF |
| Material | Aluminium Alloy |
| Accessories | L-shaped screwdriver + TF7 2g Thermal Paste |
| Dimensions | 50mm x 70mm x 6mm |
| Weight | 20g |
| Compatibility | Socket LGA 1700 |
| 12th & 13th Generation Intel CPU | |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |









