Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Transcend |
| Series | StoreJet 25H3 |
| Model | TS4TSJ25H3P |
| Capacity | 4 TB |
| Form Factor | 2.5" |
| Interface | |
| USB Type | micro USB to USB Type A |
| Connection Interface | USB 3.1 Gen 1 |
| General | |
| Colour | Purple |
| Operating System Support | Microsoft Windows 10, 8, 7 |
| Mac OS X 10.7 or Later | |
| Linux Kernel 2.6.31 or Later | |
| Operating Temperature | 5°C - 55°C |
| Operating Voltage | 5V |
| Certificate | CE/FCC/BSMI/KC/RCM/EAC |
| Dimensions | 131.8 x 80.8 x 24.5 mm |
| Weight | 298 g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers









