Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | UGREEN |
| Series | USB to HDMI Adapters |
| Model | 20518 |
| Interfaces | USB 3.0 Type-A (Input) |
| HDMI 1.4 (Output) | |
| VGA D-Sub (Output) | |
| Resolution Support | Up to Full HD (1920x1080) 60Hz |
| Materials | Aluminium alloy |
| Plastic | |
| Rubber | |
| Stainless Steel | |
| Nickel alloy | |
| Cable Length | 150mm |
| General | |
| Colour | Dark Grey |
| Operating System Support | Windows 10 64-bit |
| Windows 11 64-bit | |
| Operating Modes | Single Display Extend |
| Dual Display Clone | |
| Dimensions | 64 x 40mm (W x D) |
| Weight | 0.1kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | No |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
Wootbook BATRPHID13-4103 15.48V 97.5Wh 6300mAh Li-ion Replacement...
In stock with WootwareR3,500.00
R1,999.00
Save: R 1,501!
Wootbook BATRPHID13-4102 15.48V 80Wh 5168mAh Li-ion Replacement B...
In stock with WootwareR3,500.00
R1,999.00
Save: R 1,501!
GMKTec M3/M3 Ultra/M3 PLUS 100W Replacement AC Adapter
In stock with WootwareR1,299.00
R699.00
Save: R 600!









