Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Verbatim |
| Series | Portable Monitor |
| Model | PMT-17 (49593) |
| Display | |
| Panel Size | 17.3" |
| Panel Type | IPS (In-Plane Switching) |
| Resolution | Full HD (1920x1080) |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Response Time | 6ms GtG |
| Contrast Ratio | 800:1 (typical) |
| Brightness | 250 nits (typical) |
| Viewing Angle | 178° Horizontal/Vertical |
| Touch Input | Yes, 10-Point multi-touch via USB 2.0 |
| Panel Treatment | Glossy Anti-Fingerprint |
| Physical | |
| Height Adjustable | N/A |
| Tilt | 0° up to 85° |
| Swivel | N/A |
| Stand | Built-In kickstand |
| Wall Mountable (VESA) | N/A |
| Audio | |
| Speakers | 2x 1W Stereo speakers |
| Audio Output | 1x 3.5mm Line Out Audio Jack |
| Connectivity | |
| Display Inputs | 2x USB Type-C with DisplayPort |
| 1x HDMI 1.4 Port | |
| 1x USB 2.0 Type-A Port (touch input) | |
| Power | |
| Voltage Required | DC: 5V 3A |
| Power Consumption (Operating) | <15W |
| Power Consumption (Standby/Sleep) | <0.5W |
| General | |
| Certifications | TÜV Flicker-free |
| TÜV Low Blue Light | |
| Dimensions | 396 x 236 x 13.5mm (W x H x D) |
| Weight | 1.63kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
KOORUI E1511A Business 15.6" Full HD (1920x1080) IPS Anti-Glare 6...
In stock with WootwareR2,299.00
R1,499.00
Save: R 800!
[OPENBOX] UPERFECT Gaming 16" WUXGA (1920x1200) IPS Anti-Glare 5m...
In stock with WootwareR2,999.00
R1,999.00
Save: R 1,000!
ASUS MQ149CD ZenScreen Duo OLED Dual 14" WUXGA (1920x1200) OLED G...
In stock with SupplierR11,746.00



![[OPENBOX] UPERFECT Gaming 16](https://www.wootware.co.za/media/catalog/product/cache/1/small_image/200x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/6/1/61ryoiapfxl_1.jpg)

