Customers Who Viewed This Product Purchased
Seagate STKP16000400 Expansion 16TB 3.5" USB 5Gbps Type-A Black E...
In stock with SupplierR10,278.00
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Western Digital |
| Series | MY Passport |
| Model | WDBYVG0020BBK-WESN |
| Capacity | 2TB |
| Interface | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Colour | Black |
| System Requirements | Windows 8.1 or Higher |
| Requires Reformatting for Other Operating Systems | |
| Dimensions | 107.2mm x 75mm x 11.15mm |
| Weight | 120g |
| Operating Specifications | |
| Operating Temperature | 5°C to 35°C |
| Non-Operating Temperature | -20°C to 65°C |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |









