Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | ARKTEK |
| Series | DDR4 Desktop Memory |
| Model | AKD4S16P2666 |
| Capacity | 16GB (1x16GB) |
| Memory Type | DDR4 Desktop Memory |
| Multi-Channel Kit | Single Channel |
| Tested Speed | 2666MHz |
| Tested Latency | CL19 |
| SPD Voltage | 1.2V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | Non-ECC |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
HIKSEMI HSC416U32Z1 Hiker DDR4 16GB (1x16GB) DDR4-3200 CL22 1.35V...
In stock with WootwareR2,499.00
R2,179.00
Save: R 320!
G.Skill F4-3200C16D-32GVK Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4-3200MHz CL...
In stock with WootwareR6,799.00
R6,399.00
Save: R 400!
Customers Who Bought This Also Bought
MSI PRO H610M-S DDR4 Intel H610 Raptor Lake LGA 1700 Micro-ATX De...
In stock with WootwareR1,799.00
R1,499.00
Save: R 300!
Antec V650 Atom V2 650W Non-Modular Black ATX Desktop Power Suppl...
In stock with WootwareR949.00
R799.00
Save: R 150!
ASUS PRIME A520M-K AMD AM4 Socket A520 Micro-ATX Desktop Motherbo...
In stock with WootwareR2,299.00
R1,199.00
Save: R 1,100!




