Customers Who Viewed This Product Purchased
Features 
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)

| SPECIFICATIONS | |
| Model | R9-NBC-NXLK-GP |
| Color | Black |
| Material | Metal mesh, plastic, rubber |
| Weight | 0.85 kg |
| Dimension | 379 x 305 x 47 mm |
| Fan Dimension | 230 x 230 x 20 mm |
| Fan Speed | 600– 1000 ± 10% RPM |
| Fan Airflow | 89.8 CFM |
| Fan Noise Level | 19 dBA (Min.) |
| Power | USB 5V DC |
| USB | USB 2.0 x 3 for output | mini USB x 1 for power in | micro USB for external power |
| Compatibility | Supports up to 17" laptops | Warranty Information |
| Warranty | Manufacturer's Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!






