Product Description
Additional Information
Reviews (1)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | DeepCool |
| Series | Laptop Cooler |
| Model | DP-N214A5_UPAL |
| Color | Black |
| Materials | Metal Mesh |
| Rubber | |
| Weight | 0.765g |
| Dimensions | 390 x 280 x 27.5mm (W x D x H)) |
| Compatibility | Supports up to 15.6" laptops |
| Fan | |
| Fan Dimensions | 140 x 15mm |
| Fan Speed | 1000 RPM ±10% |
| Fan Airflow | 92.22 CFM |
| Fan Noise Level | 26.3 dBA |
| Power | |
| Power Source | USB Bus powered, 5V |
| Current Consumption | 0.26A |
| Power Consumption | 1.5W |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
Customers Who Bought This Also Bought







