Features 
Product Description
Additional Information
Reviews (1)
Questions (0)

| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Corsair |
| Series | MM500 v2 |
| Model | CH-941B161-WW |
| Key Features | |
| Surface Material | High-Density Hybrid Cloth |
| Coating | Spill-Proof |
| Edging | Anti-Fray Stitched Edges |
| Base Material | Non-Slip Natural Rubber |
| Thickness | 3mm |
| Dimensions | 450mm x 400mm |
| Special Features | Pinpoint X- and Y-Axis Tracking |
| Weight | 0.484kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Amazing - Luyanda, 16 January 2026
Perfect size as the ones you see for pro gamers. Very happy. Wootware never disappoints.
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
Razer RZ02-05760100-R3M1 Atlas Pro 1.9mm XL 500x400mm Tempered Gl...
Contact for AvailabilityR3,299.00









