Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Corsair |
| Series | PSU Cables |
| Model | CP-8920225 |
| Colour | Blue |
| Cable Lenghts | Up to 750mm |
| Compatibility List | CORSAIR Type 4 PSU - AX1600i |
| AX (2018) | |
| HX Platinum | |
| RMi series | |
| RMx series | |
| SF Series | |
| Features | Complete Your Custom PC Build: Choose From Seven Different Colours And Patterns |
| Superior Flexible Sleeved Cables: Triple-Layer Mesh Paracord Sleeved Cables Provide Easy Cable Routing And Stylish Aesthetics | |
| Heatshrink-Less Connectors: For A Display-Ready PC Build | |
| Modular Interlocking Cable Combs: Easy To Install Even After You’ve Built Your System, For A Professional Look In Seconds | |
| Untouched Power: In-Line Capacitors On The ATX 24-Pin, EPS12V, And Pcie Cables Ensure Clean Voltage Delivery And Stable Power. A. Everything You Need: Includes The Full Range Of CORSAIR Premium Individually Sleeved Cables To Equip The Most Demanding Systems | |
| Fully Compatible: Guaranteed For Use With All Type 4 CORSAIR Psus, Including Rmx, Rmi, HX (2017), AX (2018) And AX1600i | |
| Box Contents | 1x ATX 24-Pin |
| 2x EPS12V/ATX12V | |
| 4x Pcie (2x Dual, 2x Single Connector) | |
| 2x SATA | |
| 2x Peripheral | |
| 1x 24-Pin And 8x 8-Pin Cable Combs (Pre-Installed) | |
| Velvet Bag | |
| Cable Lenghts | |
| ATX 24-Pin | 610mm |
| EPS12V/ATX12V | 750mm |
| Pcie (2x Dual, 2x Single Connector) | 650mm |
| SATA | 750mm |
| Peripheral | 750mm |
| Weight | 1.51kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | Manufacturer's Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
3 Leaf Clover (Mickey Mouse) 1.8m Laptop/Notebook Mains Power Cab...
In stock with WootwareR129.00
R89.00
Save: R 40!
Standard 1.8m Kettle cord power cable with 3-prong SA plug
In stock with WootwareR119.00
R79.00
Save: R 40!
UGreen UG-80403 HDMI 2.1 48Gbps Male To Male 2m Cable
In stock with WootwareR239.00
R189.00
Save: R 50!
PNY DGXSPARK-BUNDL-CABLE QSFP112 To QSFP112 112G 32AWG 0.5M DAC S...
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ARCTIC ACCBL00007A Four-Headed 4-Pin PWM Fan Splitter Cable
In stock with WootwareR179.00
R119.00
Save: R 60!
Standard 1.8m C19 Connector Power Cable with 3-prong SA Plug
In stock with WootwareR339.00
R289.00
Save: R 50!









