Product Description
Additional Information
Reviews (1)
Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Corsair |
| Series | Premium Individually Sleeved Pro Kit Cables |
| Model | CP-8920292 |
| Colour | Black |
| Compatibility | RMx Shift |
| SF-L | |
| SF Series, 2nd Gen | |
| Connectors | |
| 24 Pin ATX | 1x 24 Pin ATX Connecttor |
| EPS (CPU) | 2x EPS / ATX 12V 8-pin (4+4) Connectors |
| 12V-2x6 (12+4) pin | 1x 12V-2x6 (12+4) pin Connector |
| PCIe 8-pin (6+2) | 4x PCIe 8-pin (6+2) Connectors |
| SATA | 4x SATA |
| Four-Pin Peripheral | 4x PATA |
| Cable Length | |
| 24 Pin ATX | 1x 610mm Cable |
| EPS (CPU) | 2x 750mm Cables |
| 12V-2x6 (12+4) pin | 1x 650mm Cable |
| PCIe 8-pin (6+2) | 4x 650mm Cables |
| SATA | 1x 750mm Cable |
| Four-Pin Peripheral | 1x 750mm Cable |
| Cable Combs | 1x ATX 24-pin Cable Comb |
| 1x 12-Pin Cable Comb | |
| 6x 8-Pin Cable Combs | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Horrible - Alexei, 6 April 2025
Do not buy - only a single combe per cable. Horrible for cable management, have swapped back to the base corsair psu cables. Trying to 3d print some combes to try salvage the situation but better just to stay away
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
Super Flower SF2PCIE-16P(I) Dual 8-Pin To 16-Pin PCIe 5.0 12VHPWR...
In stock with WootwareR129.00
R69.00
Save: R 60!
Super Flower SF2PCIE-16P(I)_XG Dual 8-Pin To 16-Pin PCIe 5.0 12VH...
In stock with WootwareR99.00
R69.00
Save: R 30!
Super Flower SF2PCIE_PRO-16P(I) Dual 9-Pin To 16-Pin PCIe 5.0 12V...
In stock with WootwareR99.00
R15.00
Save: R 84!








