Customers Who Viewed This Product Purchased
Super Flower SF2PCIE-16P(I) Dual 8-Pin To 16-Pin PCIe 5.0 12VHPWR...
In stock with WootwareR129.00
R69.00
Save: R 60!
Super Flower SF2PCIE-16P(I)_XG Dual 8-Pin To 16-Pin PCIe 5.0 12VH...
In stock with WootwareR99.00
R69.00
Save: R 30!
Super Flower SF2PCIE_PRO-16P(I) Dual 9-Pin To 16-Pin PCIe 5.0 12V...
In stock with WootwareR99.00
R15.00
Save: R 84!
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Corsair |
| Series | Gen 4 Cables |
| Model | CP-8920332 |
| Cable Length | 660mm |
| Rated Wattage | Up to 600W (with 1000W Power Supply) |
| Sleeving | Flat White Rubberised Sleeve |
| Requirements | 2x 8-Pin PCIe Gen 4 Connectors |
| Recommended PSU Wattage | 1000W, 1200W, 1500W, 1600W |
| Endurance | Rated for 30 Lifetime 12VHPWR Connects & Disconnects. |
| Compatibility | |
| Generation | Compatible with Corsair Gen 4 Power Supplies |
| Compatible Ranges | AX1600i (Titanium) |
| AX (Titanium) Series | |
| All AXi Series (Excludes AX1600I) | |
| AX (Platinum) Series | |
| All Hxi Series | |
| HX (Platinum) Series | |
| HX (Gold) Series | |
| RMi Series | |
| RMx Series | |
| RM (2019) Series | |
| TX-M (Gold & Bronze) Series | |
| CS-M Series | |
| Vengeance-M (Bronze & Silver) Series | |
| CX-M Series | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!








