Customers Who Viewed This Product Purchased
ADATA AD5S560032G-S PREMIER 32GB (1x32GB) DDR5-5600 CL46 1.1V Bla...
In stock with WootwareR10,099.00
R7,299.00
Save: R 2,800!
Kingston KCP556SS8-16 16GB(1x16GB) DDR5-5600MHz CL46 1.1V SO-DIMM...
In stock with WootwareR5,099.00
R4,399.00
Save: R 700!
Kingston KCP556SD8-32 ValueRAM 32GB (1x32GB) DDR5-5600 CL46 1.1V ...
In stock with WootwareR10,099.00
R7,799.00
Save: R 2,300!
ADATA AD5S560016G-S Premier 16GB (1x16GB) DDR5-5600 CL46 1.1V SO-...
In stock with WootwareR5,099.00
R4,299.00
Save: R 800!
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Crucial |
| Series | DDR5 SO-DIMM Series |
| Model | CT32G52C42S5 |
| Capacity | 32GB (1x32GB) |
| Memory Type | DDR5 |
| Tested Speed | 5200 MT/s |
| Multi-Channel Kit | Single Channel |
| Tested Latency | CL42 |
| Tested Voltage | 1.1V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | Non-ECC, DDR5 On-Die ECC |
| SPD Speed | DDR5-4800 |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Height | 30mm |
| Colour | Black |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |



